REJS
Gdzie najwygodniej ustawić kosze na śmieci? Wbrew pozorom odpowiedź „w szafce pod zlewozmywakiem” nie zawsze jest jedyną słuszną. Równie dobrze pojemniki można umieścić w innych szafkach w kuchennej strefie zmywania. Również w tych... wąskich. To z myślą o nich powstały zestawy do segregacji odpadów JC marki REJS.
Szafka pod zlewozmywakiem to wręcz domyślne miejsce ustawienia pojemników na śmieci. To rozwiązanie logiczne i ze wszech miar wygodne, bo to właśnie przy zlewie i na sąsiadujących z nim blatach roboczych generujemy najwięcej odpadów. Tylko jak zamontować kosze, by zapewnić sobie komfortowy do nich dostęp? I co zrobić, gdy pod zlewozmywakiem nie ma na wiaderka miejsca, albo gdy zdecydowaliśmy się na model jednokomorowy i dysponujemy przestrzenią o szerokości jedynie 30-40 cm? Rozwiązań jest co najmniej kilka.
Jaki system segregacji odpadów wybrać?
Najprostszym, ale i najmniej wygodnym wariantem jest wstawienie wiaderek do szafki. Niestety ta opcja często oznacza utrudniony dostęp do pojemników w głębi, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z wąską szafką. Innym pomysłem jest montaż pojemnika na froncie. Tyle, że i w tym wypadku tylko jeden kosz jest łatwo dostępny.
- Optymalnym rozwiązaniem jest więc montaż systemów wysuwnych, dzięki którym wszystkie pojemniki będą pod ręką. Sprawdzą się one zarówno pod samym zlewozmywakiem, jak i w szafkach obok. I tu mamy trzy opcje do wyboru. Kompletne zestawy pojemników do segregacji odpadów np. Praktiko możemy wstawić do głębokich szuflad. Możemy też zdecydować się na szuflady Slim Box czy Comfort Box, które są dostępne w komplecie z odpowiednimi koszami. Mają one 60 lub 80 cm szerokości. Trzecim rozwiązaniem jest montaż koszy na stelażu montowanym do dna szafki jak np. JC, który jest teraz dostępny w nowym, udoskonalonym wydaniu. – wymienia Damian Rybak, doradca ds. produktu marki REJS.
Kosze do segregowania śmieci JC
Zestawy pojemników na śmieci JC polecane są do szafek o szerokości 30 lub 40 cm. Mogą być montowane i pod zlewozmywakiem, i obok nich np. pod blatem roboczym. Dostępne są w 6 konfiguracjach obejmujących 2 lub 3 kosze w 2 wysokościach i o pojemności 7, 9, 15 lub 20 l. Dzięki temu możemy wybrać zestaw idealnie pasujący do naszych przyzwyczajeń i ilości generowanych odpadów różnych frakcji. Wiadra i rączki utrzymane są w jednym, grafitowym kolorze.
- Innowacja w JC tkwi w rodzaju mechanizmu jezdnego. Zastosowane prowadnicy kulkowej z nadwysuwem i miękkim dociągiem pozwala na całkowite wysunięcie pojemników z szafki, a przez to lepszy do nich dostęp. Front może być otwierany tradycyjnie – na zawiasie, bądź może być przytwierdzony do stelaża JC. Wysunięcie zestawu ułatwia również nowy, szerszy uchwyt z tworzywa, który jest bardziej poręczny. – wyjaśnia Damian Rybak.
Nowa, plastikowa pokrywa zestawów JC całkowicie osłaniając kosze z góry, z jednej strony chroni przed nieprzyjemnym zapachem, a z drugiej może służyć za dodatkową półkę. Wgłębienie na jej powierzchni zabezpiecza ustawione na niej produkty przed zsuwaniem się. Maksymalne obciążenie systemu wynosi 15 kg.
Komentarze (0)