Kemichal
Sztuka barwienia drewna nie jest nowa. Ta procedura znana była już w okresie starożytności. Metoda ta pozwala na nadanie pożądanego koloru drewnianym meblom i podkreślenie naturalnego rysunku usłojenia. To właśnie nadaje drewnu tę niepowtarzalną cechę, która czyni go tak wyjątkowym.
Bejcowanie drewna może wydawać się zupełnie prostym zajęciem. Poprawny efekt barwienia zależy jednak od rodzaju wybranego barwnika, gatunku oraz koloru drewna, jak i sposobu naniesienia barwnika.
Pomocna w tym będzie nowa linia bejc KEMIWOOD firmy Kemichal serii TCS i TK. Firma wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, nie tylko tym, którzy zaczynają swoją przygodę z bejcowaniem drewna, ale również takim, którzy już od lat zajmują się barwieniem tego szlachetnego materiału, jakim jest drewno.
Czym wyróżniają się bejce serii TSC i TK?
Bejce KEMIWOOD charakteryzuje powtarzalność kolorów, wysoka wydajność, jak również duża paleta dostępnych kolorów. Przeznaczone są do barwienia każdego gatunku drewna użytego wewnątrz pomieszczenia. Główną zaletą tego środka jest zdolność ukrywania (wyrównywania) niewielkich różnic tonacji drewna tego samego gatunku, jak również przy łączeniu podobnych kolorystycznie gatunków drewna (np. czereśni z olchą).
Bejce TSC mogą być stosowane także na wcześniej zapodkładowane podłoża, czym zwiększają naturalną zdolność ukrywania różnic tonacji drewna lub w celu dokonania korekty wybarwienia.
Wzornik bejc serii TSC zawiera pięćdziesiąt kolorów i dostępny jest na pięciu gatunkach drewna (sosna, olcha, buk, dąb i jesion), w tym dziesięć kolorów to kolory pastelowe.
Wzornik serii TK zawiera natomiast dwadzieścia cztery kolory i dostępny jest na trzech gatunkach drewna (dąb, buk, sosna). Cechą charakterystyczną TK jest doskonała transparentność uwypuklająca naturalne walory drewna.
Firma Kemichal, oprócz proponowanych wybarwień bejc serii TSC i TK, wychodzi naprzeciw coraz to większym wymaganiom rynku i dobiera w swoim laboratorium bejce na życzenie klientów według dostarczonego wzoru.
Komentarze (0)