Po badaniach rynku dotyczących mebli kuchennych i łazienkach, tym razem firma Hettich postanowiła przeprowadzić ankietę wśród użytkowników stu sypialni. Co się okazało? Że to właśnie tam spędzamy większość swojego czasu, nawet jeśli głównie śpimy.
W ankiecie wzięło udział 102 konsumentów z wybranych krajów. Większość (65 osób) mieszka w Niemczech, reszta we Włoszech, Francji, Szwecji i Indiach. Grupa badanych to ludzie między 20 a 50 rokiem życia.
Sypialnia
Przeciętny pokój sypialny ma powierzchnię 17 m2 i wyposażony jest w dużą szafę, komodę, łóżko z materacem oraz dwie szafki nocne. Średni wiek umieszczonych w nim mebli to dziewięć lat. Prawie połowa badanych przeniosła wyposażenie z poprzedniego miejsca zamieszkania do aktualnego domu, a demontaż i ponowne złożenie mebli nie sprawił im żadnych problemów.
Co kryją w sobie meble do sypialni?
Szafy i komody tradycyjnie wykorzystujemy do przechowywania ubrań, bielizny, pościeli oraz ręczników. Meble te często są w stanie pomieścić buty, a także biżuterię. Bardziej praktyczni użytkownicy potrafią ukryć w szafie materiały biurowe, sprzęt sportowy, a nawet instrumenty muzyczne. Wniosek nasuwa się sam: meble do sypialni muszą odpowiadać na różne potrzeby konsumentów, a wiele z nich w ogóle nie posiada wewnętrznego wyposażenia,które ułatwiłoby przechowywanie ubrań i przedmiotów. Zatem istnieje wyraźny potencjał do zwiększenia komfortu użytkowania tego rodzaju mebli.
Łóżko wielofunkcyjne
Aby rano nie czuć się jak księżniczka na ziarnku grochu potrzebne jest wygodne łóżko. Dobry sen ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i zapas energii na cały dzień. Coraz częściej też domowe aktywności przenoszą się z salonowej kanapy właśnie do sypialni. Lubimy czytać leżąc w łóżku, oglądać seriale, godzinami uczyć się do trudnej sesji egzaminacyjnej, a nawet jeść śniadanie. Do tego potrzebny jest mebel, który dopasuje się do rozmaitych czynności. Nie dziwi więc fakt, że regulowane łóżko znalazło się na szczycie listy najbardziej pożądanych mebli w wymarzonej sypialni respondentów.
Jakie są oczekiwania konsumentów?
Uczestnicy badania przyznali, że ze swojej obecnej sypialni są zadowoleni, tylko 24 procent respondentów chciałoby coś w niej zmienić, głównie dlatego, że brakuje im dostatecznej ilości miejsca w pokoju.
Komentarze (0)