KAM Meble
Każdy z nas jest inny. Każdy szuka swojego „stylu” oraz dąży do indywidualizmu. Każdy chce się odróżnić od innych. Ta zasada dotyczy również naszego wnętrza mieszkalnego oraz mebli. Tak niewiele zaś trzeba aby ten cel osiągnąć.
Pomysłów na wyróżnienie zabudowy meblowej i nadanie jej spersonalizowanego wyglądu jest wiele. Wystarczy atrakcyjny element czy niewielki akcent kolorystyczny, aby kuchnia nie wyglądała sztampowo i nabrała niepowtarzalnego charakteru.
Coraz częściej cenimy sobie rozwiązania, które pozwalają zaakcentować naszą osobowość i wykreować nie tylko atrakcyjny, ale i oryginalny efekt. Eksperci wskazują, że w modnej zabudowie kuchennej zaczynamy stawiać na elementy, które ją wyróżnią od innych. Zaczynamy doceniać indywidualizm, a ten można osiągnąć nie tylko dzięki designerskim projektom mebli, ale efektownym zabiegom stylistycznym bazującym na ciekawym pomyśle czy wyrazistych detalach.
- Wystarczy pomysłowy akcent kolorystyczny, mniej ustandaryzowany układ mebli czy zaskakujący element dekoracyjny, aby kuchnia nabrała spersonalizowanego charakteru – podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa, producenta mebli kuchennych.
Minimalizm w meblach kuchennych nadal dominuje w projektach mebli. Jednak coraz większym powodzeniem cieszą się rozwiązania pozwalające uatrakcyjnić ich sylwetkę. Do głosu zaczyna dochodzić swoboda w ich projektowaniu. Bardzo często uporządkowaną bryłę mebli zastępują asymetrycznie rozmieszczone moduły szafek. W tym nieregularnie wkomponowane są otwarte półki.
- W miejsce monolitu czy dwóch rzędów identycznych szafek możemy wprowadzić asymetryczny układ, dzięki czemu zyskamy niepowtarzalną kompozycję mebli. Taki zabieg pozwoli podkreślić indywidualny styl, a przy okazji doskonale dynamizuje przestrzeń – wskazuje projektantka. – Nawet pojedyncza otwarta półka, ciekawie wkomponowana w zabudowę meblową, pozwoli przełamać uniwersalny schemat.
Jak wskazują styliści wnętrz, w kuchni zgodnej z modnymi trendami nie wszystko musi być zaprojektowane „od linijki”, idealnie na tej samej płaszczyźnie. Taki efekt osiągniemy poprzez zastosowanie różnej wysokości modułów szafek i swobodnie rozmieszczone otwarte półki. Możemy również zdecydować się na różną wysokość blatów. Takie rozwiązanie jest odpowiednie w przypadku wyspy czy półwyspu kuchennego, połączonych na przykład z blatem stołu.
Prostym sposobem na ożywienie monochromatycznej przestrzeni jest oczywiście kolor. Możemy wprowadzić go na frontach mebli, w postaci ozdobnych dodatków, a jeszcze lepiej jeżeli połączymy go z innym modnym obecnie trendem, czyli otwartymi półkami.
Oryginalny wygląd swoim meblom mogą bardzo prosto nadać posiadacze wyspy kuchennej. To mocny akcent każdej aranżacji, a dodatkowo duże pole do inspirujących metamorfoz. Nie musi to być od razu masywna bryła o skomplikowanej formie. Wystarczy zadbać o atrakcyjną oprawę albo połączyć wyspę z wygodnym siedziskiem. To spowoduje, że będzie ładnie się prezentował i zyska dodatkową praktyczną funkcję.
Ciekawym rozwiązaniem na podkreślenie indywidualnego charakteru wnętrza są meble specjalnie stylizowane. Zamanifestować własny styl kuchni możemy poprzez meble w klimacie retro z postarzanymi frontami, sielskimi bibelotami i atmosferą wzorowaną na wiejskiej chacie. Takie nostalgiczne stylizacje są niezwykle „efektowne”. Sprawiają przy tym wrażenie bardziej przytulnych od wnętrz zaaranżowanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu.
Komentarze (0)