SWISS KRONO
Wakacyjne urlopy i upały sprzyjają drobnym mieszkaniowym remontom. Nie ma się czego obawiać – widoczne zmiany wcale nie muszą być kosztowne i rozciągnięte w czasie. Wystarczy, że centralnym punktem zmiany będzie podłoga.
Zwykle koszt domowej metamorfozy wynosi od 2 do 5 tys. zł. Biorąc pod uwagę, że tegoroczne lato zachęca do pozostania w chłodnym mieszkaniu, domowych prac może być jeszcze więcej. Aby odświeżyć wnętrze, wcale nie trzeba wskakiwać na drabinę i łapać za pędzel do malowania. Wystarczy biała podłoga odwzorowująca naturalne drewno, kilka puf szytych grubą włóczką i minimalistyczne obrazy, a możemy celebrować codzienność w komfortowym wnętrzu New Nordic. A jeśli wolimy unikatowe dekoracje osadzone w ludowych tradycjach stylu Etno, postawmy na wiklinowe lampy, kultowe fotele z PRL-u w nowej odsłonie i ciepły odcień paneli. Jak widać dużą zmianą, dzięki której w prosty sposób widocznie odmienimy pomieszczenie, jest nowa podłoga.
Podpowiadamy, jak ją samodzielnie wymienić.
Remont zacznij od podstaw
Kolor podłogi, struktura i wyczuwalna w dotyku powierzchnia paneli mogą odmienić wnętrze nie do poznania. To podłoga wyznacza kierunek wystroju wnętrza i stanowi fundament aranżacyjny. Do plusów wymiany paneli zalicza się stosunkowo niewielkie koszty w porównaniu do osiągniętego efektu, krótki czas prac oraz możliwość samodzielnego przeprowadzenia remontu. Panele cechują się również wysoką wytrzymałością i są bardzo łatwe w pielęgnacji.
Ogrzewanie podłogowe – żaden problem!
Częstą obawą powstrzymującą nas przed wymianą podłogi jest zamontowane pod nią ogrzewanie. Panele nowej generacji są jak najbardziej kompatybilne z tą technologią. - Wybierając odpowiednie panele, powinniśmy zwrócić uwagę na ich kilka istotnych parametrów, takich jak wysoka, minimum AC4 klasa ścieralności czy współczynnik oporu ciepła, który wraz z podkładem nie powinien przekraczać 0,15m2K/W - mówi Aleksander Czaplicki, ekspert SWISS KRONO, producenta paneli podłogowych i wyrobów drewnopochodnych. – Ważna jest również grubość paneli, która ma znaczenie przy ciężkich meblach i dużych powierzchniach otwartych.
Odpowiednio przygotuj powierzchnię
Do montażu paneli nie musimy zatrudniać ekipy fachowców, wystarczy domowy majsterkowicz. Powierzchnia powinna być sucha, czysta i wyrównana. Na dobrze przygotowaną posadzkę nakładamy zabezpieczenie przeciw przedostawaniu się wilgoci, czyli folię paroizolacyjną o grubości min. 0,2mm. Trwałość podłogi i izolacje akustyczną zapewni specjalny podkład, na którym układane są panele.
Ciesz się prostym montażem
Ostatni etap prac, czyli montaż podłogi, to już czysta przyjemność. - Prosty montaż paneli zapewniają nowoczesne zamki typu Click. Są to bezklejowe rozwiązania sprawdzające się w instalacji podłóg, nawet na dużych powierzchniach. Obecnie, jednym z najlepszych systemów montażowych na rynku jest technologia Express Click System, zapewniająca trwałość i wysoką jakość wykonania montażu – dodaje ekspert. Układając panele, warto posiłkować się instrukcją producenta umieszczoną na opakowaniach. Zwracajmy uwagę na wszelkiego rodzaju udogodnienia, które mogą pomóc nam w wygodnym montażu, takie jak QR kody odsyłające do filmików instruktażowych.
PLATINIUM FLOORING - kolekcja podłóg SWISS KRONO o głębokiej strukturze paneli, które odwzorowują fakturę drewna, także w technologii 3D (Venus, Mars, Massivum). Są trwałe, odporne na ścieranie i dostosowane są do montażu ogrzewania podłogowego. Prosty i szybki montaż umożliwia nowoczesny Express Click System, bezklejowy zamek pozwalający na samodzielną instalacje.
Komentarze (1)