Cosentino
Kuchnia jest dla nas ważna. To przecież serce naszego domu czy mieszkania. Chcemy więc aby była dobrze zaplanowana, wyposażona w stylowe meble z doskonałej jakości materiałów – stanowi przecież nie tylko miejsce przygotowywania posiłków ale też jest wizytówką naszej przestrzeni mieszkalnej.
Zabudowa kuchenna w zdecydowanej większości przypadków jest obecnie przygotowywana pod wymiar i dopasowana do konkretnej przestrzeni. Przemeblowania i częste zmiany - ze względu na masywność zabudowy, instalowane sprzęty AGD oraz skomplikowane instalacje nie wchodzą więc w grę.
Na co zwrócić uwagę podczas projektowania, tak by przez długie lata cieszyła właścicieli zarówno swą estetyką, jak i funkcjonalnością?
Klasyczna baza kolorystyczna
Wybierając zabudowę, warto zdecydować się na materiały o klasycznych, prostych wzorach, stanowiących eleganckie tło dla zmieniających się na przestrzeni lat dodatków i elementów aranżacji.
- Drewno o spokojnym, nieagresywnym wybarwieniu zawsze będzie wyszukanym elementem wystroju, doskonale prezentującym się w kuchni, a połączenie z trwałymi powierzchniami stosowanymi na blaty, podłogi czy okładziny ścian, może dać niesamowity efekt! – mówi Michał Zmuda, Team Lider Działu Kuchni sieci meblowej MaxFliz. - Konglomeraty kwarcowe Silestone® czy powierzchnie ultrakompaktowe Dekton®, które wykorzystujemy w naszych projektach, mają bardzo szeroką paletę kolorów – pozwala to nam dopracować każdy detal i perfekcyjnie dobrać kolorystykę. W kuchniach najczęściej stosujemy odcienie subtelne, o delikatnej teksturze lub użyleniu. Wykorzystujemy tonacje bieli, szarości, czerni, a także brązu – wiemy, że są to kolory o ponadczasowym charakterze, które będą wyglądać wspaniale przez długie lata - dodaje.
Jakość ponad wszystko
Nie chcemy zmieniać wyposażenia kuchni co kilka lat. Inwestycja w to miejsce w domu czy mieszkaniu powinna być więc trwała. Warto zainwestować w materiały wysokiej jakości, które wytrzymają próbę czasu i intensywne użytkowanie. Najbardziej narażone na zniszczenie są powierzchnie robocze, takie jak blaty kuchenne, mające codzienny kontakt z ostrymi narzędziami, gorącymi naczyniami i detergentami.
- Najlepszym rozwiązaniem będą tu materiały twarde i nieporowate - odporne na plamy i zniszczenia mechaniczne. Świetnie sprawdzą się powierzchnie Silestone® oraz Dekton® - cechuje je wysoka wytrzymałość na plamy, uderzenia i zarysowania, do tego niezwykle łatwo utrzymać je w czystości i posiadają certyfikat NSF, zapewniający bezpieczny kontakt z żywnością – mówi Aneta Konowrocka, koordynator marketingu Cosentino Polska, producenta wspomnianych marek. - Ponadto, Dekton – najbardziej zaawansowany technologicznie produkt z portfolio firmy – jest całkowicie odporny na temperaturę. Nie straszne są mu ekstremalne wartości, można bez obaw stawiać na nim gorące garnki i naczynia bezpośrednio wyjęte z pieca.
Detale mają znaczenie
W kuchni zazwyczaj przechowujemy wiele potrzebnych nam codziennie przedmiotów – zaczynając od zastawy, garnków, narzędzi i akcesoriów do gotowania, na produktach spożywczych kończąc. Powinniśmy więc postawić na dobrze rozplanowaną zabudowę, która pozwala użytkownikom uporządkować przestrzeń tak, by wszystkie produkty były łatwo dostępne i zajmowały jak najmniej miejsca. Tu pomogą nam specjalne konstrukcje mebli kuchennych.
- Nowoczesne kuchnie posiadają zaawansowane mechanizmy pozwalające na wykorzystanie nawet najgłębszych i najbardziej niedostępnych szafek. Aby zapewnić maksymalną funkcjonalność, kuchnie oferowane przez MaxFliz są precyzyjnie wykonywane przez doświadczonych rzemieślników, a każdy element jest dopasowywany do indywidualnych potrzeb Klienta i jego unikalnej przestrzeni - tłumaczy Michał Zmuda.
Odpowiednim rozwiązaniem będzie także ukrycie części zabudowy poprzez dopasowanie okładzin szafek do materiału zastosowanego na ścianach lub powierzchniach roboczych. Można to osiągnąć dzięki zróżnicowanym grubościom powierzchni dostępnych w portfolio Dekton.
Więcej na: https://www.cosentino.com/pl-pl/
Komentarze (0)