VOX
Dzięki kolorom nasze mieszkanie prezentuje się świeżo i inspirująco. Należy jednak zachować umiar, ponieważ nadmiar barw, wzorów i dekorów z czasem może zacząć męczyć. Na co warto zwrócić uwagę, aby zachować równowagę?
Projektant Olgierd Jaskulski zaproponował osiem kolorów dla obrzeży, które dodają wnętrzom ciepła i wprowadzają pozytywny klimat. Dzięki temu można podkreślić charakter wybranych pomieszczeń np. sypialni lub pokojów dziecięcych.
Kolory w domu. Wybierz, to co lubisz
Najważniejsza rada to ta, by pamiętać o własnych upodobaniach. Warto też przed dokonaniem istotnych wyborów upewnić się, że określona paleta barw nie będzie nas rozpraszała ani przytłaczała. W tym celu można wybrać się w miejsce, które odpowiada nam kolorystycznie, spędzić w nim nieco czasu i przekonać się, czy jego atmosfera rzeczywiście nam sprzyja. Wnętrza własnego domu urządzamy przecież przede wszystkim dla siebie.
Jeśli kuszą nas mocne akcenty, możemy zacząć od pomalowania jednej ściany wyrazistym kolorem lub pokrycia jej okładziną ścienną. Na takim tle świetnie zaprezentuje się galeria obrazów czy zdjęć albo jasny mebel, który rozświetli pomieszczenie.
W przypadku ścian w pewnym sensie obserwujemy zmianę ról - dotychczasowe tło coraz częściej staje się pierwszoplanowym bohaterem przestrzeni. Świetnie pokazuje to bogata paleta wzorów ścian dekoracyjnych Kerradeco, które dają wiele możliwości aranżacji. Na ich tle doskonale prezentuje się zarówno prosta, drewniana szafka, wygodny fotel lub bryła oryginalnego mebla.
Oryginalne tekstury Kerradeco cieszą zmysł dotyku. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w różnych domowych pomieszczeniach, także w przedpokoju. Ściany są bardzo wytrzymałe i odporne na zabrudzenia, mamy więc gwarancję, że ich kolor i wzór pozostaną trwałe przez lata.
Kolory w domu. Krok po kroku
Intensywny kolor możemy wprowadzić również dzięki tkaninom dekoracyjnym i obiciowym. Eksperymentujmy, próbujmy, sprawdzajmy – wprowadzając zmiany krok po kroku unikniemy sytuacji, w której wnętrze kolorystycznie nas przytłoczy.
Czasami wystarcza drobna zmiana albo modyfikacja, by nasze wnętrze nabrało wyjątkowego charakteru. Na przykład delikatne zróżnicowanie kolorystyczne ścian to doskonały patent na optyczne wyróżnienie części przestrzeni w domu bez wprowadzania nienaturalnych podziałów albo zbędnych drzwi. Dzięki takim rozwiązaniom jak np. listwa przypodłogowa Espumo nie musimy też martwić się o dobór pasujących kolorystycznie detali. Listwa jest biała, ale można ją łatwo przemalować, tak by perfekcyjnie pasowała do koloru na ścianach.
Jeśli chcemy, by kolor zamieszkał w naszym wnętrzu, ale boimy się radyklanych zmian, warto postawić na metodę małych kroków. Szarość, beże i biele lubią się z zielenią - tą naturalną. Kwiaty i roślinność to naturalne źródło kolorów i energii w domowych czterech kątach. Czasem okazuje się też, że barwy kryją się tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Na przykład na obrzeżu drzwi! Gdy są zamknięte, będą prostym, klasycznym, białym skrzydłem. Po otwarciu nagle ujawniają swoją zakamuflowaną dekoracyjność – tak jak drzwi Rimo marki VOX.
Szukasz więcej inspiracji?
Znajdziesz je na www.vox.pl
Komentarze (0)