GOOD INSIDE
Obecnie w designie rządzą przede wszystkim elementy nawiązujące do natury – czy to jako część wystroju wnętrz czy mebli. Szczególnie drewno wraca teraz do łask i coraz częściej doceniamy właśnie te wykonane z tego naturalnego surowca.
Drewno wraca do mody
Nie ma chyba osób, które nie lubiłyby w swoich wnętrzach mieszkalnych drewna. Oprócz bardzo dużych walorów użytkowych oraz estetycznych ten naturalny materiał nadaje naszemu wnętrzu ciepła i przytulności.
Dzięki wykorzystaniu drewnianych motywów można osiągnąć właśnie taki efekt, nawet jeśli wnętrze naszego mieszkania jest urządzone nowocześnie. Jasne lub ciemne, fornirowane lub rustykalne - drewno świetnie prezentuje się nie tylko w tradycyjnych aranżacjach przestrzeni. Równie dobrze współgra z nowoczesnym wzornictwem. Dlatego jest chętnie wykorzystywane w realizowaniu designerskich projektów.
Często możemy więc spotkać stylowe surowe stoliki lub siedziska z pieńków i z palet jako świetne dopełnienie industrialnych i loftowych pomieszczeń. Dlatego wielu producentów skupia się tylko na tworzeniu mebli właśnie z tego naturalnego surowca.
Natura zawsze nas zachwyca
Natura zawsze będzie zachwycać, zarówno w surowej formie, jak i ukształtowanej ręką projektanta. Drewno jest materiałem wyjątkowym, ponieważ nie spotkamy dwóch takich samych jego kawałków. Układ słojów, faktura, kształt – każda cecha drewna jest niepowtarzalna i stanowi oryginalny element.
Dlatego ten naturalny materiał doceniają projektanci marek takich jak Phormy, Talukko, TheRaw, Hennil, Do_M, Custom Shop, Dyle, Kaspa, Nowy model. Wszyscy oni biorą udział w kampanii #WybieramPolskiDesign, w ramach której przedstawiamy kilka mebli i dodatków świetnie pasujących do każdego rodzaju wnętrz. Wszystkie marki dostępne są w showroomie Good Inside.
Tymi meblami z drewna warto się zainteresować
Stół Essence Straight marki Dyle to hołd złożony naturze i historii, ponieważ stworzony został z wielowiekowego drewna – dyli. Piękno drewnianego blatu zostało podkreślone przez linię metalowej podstawy oraz ręcznie wykonane zaoblenia drewna. Zarówno rama jak i nogi stołu skonstruowane są z włoskiej lustrzanej stali. Metalowa podstawa blatu jest niska, dzięki czemu podziwiać można precyzję ręcznego wykonania drewnianych narożników. Nowoczesny i ponadczasowy, został zaprojektowany przez Michała Konarzewskiego.
Prostota oraz inspiracja kulturą japońską tworzą linię komody z rodziny UMAMI marki Phormy. Projektant Max Kobiela złamał ogólnie przyjętą koncepcję projektowania mebli, odsłaniając jej wewnętrzny korpus. Taka ekspozycja nawiązuje do charakterystycznego japońskiego podziału ścian, który jest odzwierciedlony na zewnątrz, co stanowi ozdobę mebla. Wyróżnia się tu również proste wzornictwo i precyzja wykonania. Stworzony został z naturalnego, czarnego dębu lub orzechu amerykańskiego, wzbogacony stalową podstawą malowaną proszkowo.
Hennil to marka meblowa przywiązana do produktów wysokojakościowych, a więc i takich wykonanych z drewna. Mebel, który świetnie sprawdzi się w niewielkich przestrzeniach, to biurko Grafo. Zostało stworzone z prawdziwego drewna i naturalnych olejowosków. Idealnie sprawdzi się jeśli w naszym wnętrzu potrzebujemy przytulnego miejsca do pracy. Teraz możemy je stworzyć wstawiając właśnie biurko Grafo. Odpowiedni klimat uzyskamy dzięki tapicerowanemu elementowi wykańczającemu blat.
Wygoda mebli modułowych
Jeśli lubimy zmieniać od czasu do czasu wybrany pokój, z pewnością zainteresują nas drewniane modułowe meble skrzyniowe. Przykładem może tu być Moduł_X 5 marki Do_M. Możemy zestawiać je w różnych konfiguracjach lub ustawiać osobno, tworząc np. szafkę nocną, komodę lub skrytkę na drobiazgi. To projekt autorstwa Kingi Pawlik i Małgorzaty Płoskońskiej, zrealizowany z wysokiej jakości materiałów: sklejki brzozowej, płyty meblowej oraz perforowanego PCV.
Brak pomysłu na prosty, ale stylowy stolik kawowy? Rozwiązaniem problemu będzie Marka Raw, która zaprezentowała projekt drewnianego stolika Pieces Light autorstwa Damiana Wasyla. Co ciekawe wykorzystano tu 45 drewnianych elementów. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to ręczne rzemiosło, dzięki czemu każdy przedmiot zyskuje na oryginalności i jest niepowtarzalny. Właściwości dębu zapewniają trwałość i szlachetność mebla.
Jeśli natomiast cenimy nie tylko unikatowość, ale także niebanalną, designerską formą możemy zainteresować się krzesłami marki DUNE. To dzieło poznańskiego rzeźbiarza i projektanta młodego pokolenia – Cyryla Zakrzewskiego. Oryginalność rzeźbiarska łączy się z wygodą użytkowania. Krzesło wykonane zostało ze sklejki brzozowej, ręcznie wyrzeźbione i wykończone naturalnym olejem.
Marka Custom Shop wpadła na niebanalny pomysł tworzenia własnoręcznie mebli, które są nie tylko trwałe ale i piękne. Firma słynie z projektów, łączących drewno, metal i inne naturalne elementy. Hoker Zic powstał z giętych profili. Jego siedzisko zostało wykonane z dębu i odpowiednio wyprofilowane dla większej wygody. Wysokość mebla jest regulowana. Nóżki natomiast niwelują ewentualne krzywizny podłoża. Jest to projekt Tycjana i Adriana Janika.
GOOD INSIDE to sklep z polskim designem. Powstał w 2017 roku z inicjatywy pasjonatów polskiego wzornictwa – Małgorzaty i Przemysława Stasinowskich. GOOD INSIDE to trochę inny sklep z kilku powodów. Stawiają na jakość i funkcjonalność przedmiotów. Warunkiem koniecznym jest również 100% made in Poland. Celem marki jest promowanie polskiego wzornictwa. Udowadniają, że jest na każdą kieszeń. GOOD INSIDE to również własne, autorskie projekty oraz renowacja mebli. W ofercie sklepu można znaleźć również odnowione kultowe, meble z lat 60.,70. i 80.
Komentarze (0)