GAMET
Klienci coraz chętniej urządzają wnętrza wykorzystując potencjał niewielkich detali, które w szczególny sposób podkreślają charakter pomieszczenia. Tak jest m. in. z uchwytami do mebli. Na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepsze?
Design tkwi w szczegółach – wybierz swój styl
Niepozorne uchwyty do mebli nadają wnętrzu indywidualny charakter. Ich potencjał dostrzegają architekci i coraz chętniej wykorzystują je w swoich projektach, gdyż odpowiednio dobrane detale podkreślą styl każdego pomieszczenia. Przydają się także w odświeżeniu wystroju - czasem sama wymiana uchwytów na meblach wystarczy, by wnętrze zyskało nowy charakter. Dodatkowo akcesoria meblowe są bardziej praktyczne gdyż pomagają zachować fronty w czystości i są tańsze niż skomplikowane systemy bezuchwytowe. – Wybór odpowiednich uchwytów pomoże spersonalizować wygląd pomieszczenia, a to obecnie najpopularniejszy trend wnętrzarski – zauważa Zbigniew Drzewiński, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w firmie GAMET S.A.
Zwróć uwagę na miejsce produkcji
By uchwyty służyły długo i bezproblemowo, zwróć uwagę na to w jaki sposób są produkowane. Choć na naszym rynku większość tych produktów jest dostarczana przez polskie firmy, to zwykle importują je one z zagranicy. Są jednak producenci, którzy wyrabiają uchwyty do mebli w kraju i gwarantują europejską jakość. - Produkujemy uchwyty zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi normami, co potwierdzone jest certyfikatem ISO 9001:2008. Regularnie przeprowadzane przez ekspertów audyty gwarantują, że ta jakość nie zmienia się mimo upływu czasu – mówi ekspert firmy Gamet.
Do wyboru, do koloru
Akcesoria meblowe to detale, które mogą całkowicie odmienić charakter wnętrza. – Jeśli ktoś marzy o odświeżeniu pomieszczenia, wystarczy, że wymieni uchwyty lub gałki. W efekcie meble znów będą przykuwać uwagę, a całe pomieszczenie przejdzie dyskretną metamorfozę – mówi Zbigniew Drzewiński, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy GAMET S.A. Nasza firma oferuje obecnie 4 000 najróżniejszych produktów – klamek, gałek i uchwytów do mebli. Co roku do oferty włączamy 50 nowych modeli. Wystarczy trochę inwencji twórczej, aby niewielkim kosztem zmienić klimat swojego mieszkania – podkreśla ekspert.
Z czego to jest zrobione?
Jakość produktu w dużej mierze zależy od materiału, z jakiego jest wykonany. Zwykłe uchwyty wykonuje się ze stopu cynku i aluminium (ZnAl), który potem pokrywa się tzw. powłoką galwaniczną. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie różnego rodzaju wykończeń produktu począwszy od błyszczącego chromu, po złoto, satynę jak i antyczny brąz.
- Taka powłoka pełni zarazem funkcję ozdobną, jak i ochronną. Nasze produkty pokrywamy na jednej z najnowocześniejszych linii galwanicznych w Europie. Zwracamy także uwagę na różne potrzeby klientów – np. dla alergików mamy produkty niezawierające niklu i chromu – zdradza Zbigniew Drzewiński.
Kto za to chwyci?
Ostatnim kryterium wyboru jest przeznaczenie mebli. W zależności od tego, jak często i przez kogo będą użytkowane, inaczej dobierzemy kształt i kolor uchwytu. Jeśli produkty mają być zamontowane w kuchni, czy w innym pomieszczeniu wspólnym, ważne, żeby ich kształt był uniwersalny. Wtedy będą pasować zarówno do dużych męskich dłoni, jak i dziecięcych palców. Na ornamentowe i mniej funkcjonalne uchwyty możemy pozwolić sobie w meblach rzadko używanych i pełniących przede wszystkim funkcje ozdobne, np. komodzie w stylu vintage. Na funkcjonalność i zdecydowany kształt zwrócimy natomiast uwagę wybierając uchwyty do mebli łazienkowych. W pewnych przypadkach mogą one nawet pełnić funkcje wieszaka na ręczniki.
Komentarze (0)