Jeśli płyty Multiplex nie są w danym momencie dostępne w sprzedaży lub ich koszt jest zbyt wygórowany dla danego projektu, popularny wygląd można również uzyskać dzięki obrzeżom z prawdziwego drewna o wyglądzie multipleksu firmy Ostermann.
Powlekane płyty Multiplex nadają meblom charakteru. Jeśli płyty te nie są obecnie dostępne w sprzedaży lub ich koszt jest zbyt wygórowany dla danego projektu, popularny wygląd można również uzyskać dzięki obrzeżom z prawdziwego drewna o wyglądzie multipleksu. Ostermann oferuje duży wybór takich obrzeży.
Od designerskich mebli w biurze lub salonie po solidne meble w pokoju dziecięcym – powlekane płyty Multiplex są zawsze popularne w konstrukcji mebli. Jednym z powodów ich popularności jest wielowarstwowy wygląd obrzeży. Nadaje to meblom wysokiej jakości i sprawia, że emanują one ciepłym wyglądem. Design powierzchni można zmieniać poprzez woskowanie, bejcowanie lub lakierowanie. Pożądany wygląd można uzyskać również za pomocą innych płyt drewnopochodnych i obrzeży z prawdziwego drewna o wyglądzie multipleksu. Jest to szczególnie pomocne, gdy płyty Multiplex nie są w danym momencie dostępne w sprzedaży lub ich koszt jest zbyt wygórowany dla danego projektu. Ostermann oferuje obrzeża brzozowe i bukowe w wielu szerokościach i grubościach. Na życzenie mogą być również dostarczone z powłoką kleju topliwego lub warstwą funkcjonalną do obróbki w technologii bezspoinowej. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, zamów obrzeża razem z resztą materiałów do konstrukcji mebli. Wszystkie informacje na temat poszczególnych wariantów są również dostępne pod tagiem „#Highlights06“ na stronie internetowej firmy Ostermann www.ostermann.eu
Kreatywne rozwiązanie
W zależności od wymagań jakościowych, zastosowania i budżetu, istnieją różne sposoby realizacji wyglądu multipleksu bez płyt o tej samej nazwie. Płycie MDF lub wiórowej można nadać szczególnie wysokiej jakości wykończenie, nakładając najpierw obrzeże z litego drewna o wyglądzie multipleksu, a następnie pokrywając obrabiany element laminatem HPL lub linoleum. Do tego celu firma Ostermann oferuje obrzeże fornirowane Multiplex brzoza o grubości 2,65 mm. Jest ono dostarczane w dwóch szerokościach (23 i 43 mm) jako pręt (o długości 4 metrów). Po obu stronach obrzeża znajduje się frezowana krawędź o grubości 4 mm, która pozostawia wystarczająco dużo miejsca na obróbkę promienia.
Praktyczne rozwiązanie
Szybsze i bardziej ekonomiczne jest przymocowanie klasycznego obrzeża fornirowego Multiplex (materiał z rolki) do już pokrytej płyty wiórowej. Ta ostatnia jest dostępna w magazynie Ostermann w kolorze brzoza i buk w 4 szerokościach (24, 30, 33 i 43 mm) i 3 grubościach (0,5 mm, 1 mm i 2 mm). Dla firm, które nie chcą zajmować się maszynową obróbką obrzeży fornirowanych, firma ma już w magazynie wariant 0,5 mm z powłoką kleju topliwego. Pozostałe dwie grubości (1 i 2 mm) są lakierowane. Na życzenie firma Ostermann oferuje również nałożenie powłoki kleju topliwego lub warstwy funkcjonalnej do obróbki w technologii bezspoinowej.
Brzoza czy buk?
Obrzeża fornirowane z brzozy i buku różnią się nie tylko rodzajem użytego drewna, ale także wyglądem. Poszczególne paski (warstwy) obrzeża brzozowego są znacznie bardziej nieregularne i delikatne, natomiast obrzeża bukowego nieco szersze, prostsze i wyraźniej zarysowane. Oba obrzeża są dostarczane ze szlifowaną powierzchnią, a ostateczny kolor i efekt nadaje im stolarz w procesie wykańczania.
Pomyślałeś o wszystkim?
Ostermann dostarcza oczywiście również odpowiednie kleje stolarskie lub kleje topliwe do obróbki tych obrzeży. Do ręcznej obróbki produktów w formie prętów eksperci Ostermann polecają klej stolarski REDOCOL Kombicoll Super-N D3. Do maszynowej obróbki obrzeży fornirowanych dostępne są różne kleje topliwe EVA i PUR znanych producentów. Produkty, które są zarówno wysokiej jakości, jak i ekonomiczne, to produkty marki REDOCOL.
Komentarze (0)