Stelaż elektryczny Futuro marki REJS
Bóle pleców, głowy i rąk, napięcie i sztywność karku, wady postawy – lista negatywnych skutków nieprawidłowego siedzenia jest bardzo długa. Aby ich uniknąć, konieczne jest zadbanie o odpowiednie wyposażenia biura – również tego domowego. Choć przywykliśmy największą uwagę zwracać na dobór fotela, nie wolno zapomnieć o biurku. Warto zdecydować się na takie, które umożliwi zmianę pozycji podczas pracy i nauki.
Jak pokazują badania, już od kilku lat statystyczny Polak spędza w pozycji siedzącej większą część dnia. Siedząc: pracujemy, uczymy się, spożywamy posiłki, a nawet odpoczywamy np. podczas lektury czy wieczornego seansu. Zmiany spowodowane pandemią jedynie nasiliły ten trend. Trend, który jest bardzo niebezpieczny, gdyż długotrwałe siedzenie w nieprawidłowej pozycji może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie, a zwłaszcza na stan kręgosłupa.
Biurko do domu
Najlepszą receptą i środkiem zapobiegawczym jest aktywność fizyczna. Ale nie tylko ona może przynieść nam ulgę. Bardzo ważne jest również zadbanie o odpowiednie wyposażenie kącika pracy, a w przypadku dzieci – nauki. Oprócz fotela gwarantującego stabilne podparcie kręgosłupa, umożliwiającego płynną regulację i dostosowanie do specyfiki ciała użytkownika, konieczne jest również… odpowiednie biurko. Wysokość blatu, a także możliwość swobodnego ułożenia nóg, mają kolosalne znaczenie i bezpośrednio przekładają się na to, jaką pozycję zajmujemy – jak ułożona jest nasza miednica, kręgosłup, obręcz barkowa i ręce.
- Blat biurka powinien znajdować się na takiej wysokości, aby kąt między ramieniem a przedramieniem osoby siedzącej był prosty. Standardowo umieszcza się go więc na poziomie ok. 72-75 cm. Tyle tylko, że w przypadku osób wysokich wartość ta może wynosić 80, a nawet 85 cm, zaś w przypadku dzieci – znacznie mniej. I tu rodzi się problem. Zwłaszcza gdy rodzice i dzieci w różnym wieku muszą pracować przy jednym stole. A to nierzadka sytuacja podczas nauki i pracy zdalnej. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS.
Rozwiązaniem są systemy umożliwiające zmianę poziomu ułożenia blatu – takie jak np. stelaż elektryczny Futuro marki REJS. Pozwala on na regulację wysokości w zakresie 625-1275 mm. Dzięki temu możemy dopasować biurko do konkretnej osoby, jej nawyków i stylu pracy. Przy Futuro możemy siedzieć w standardowym fotelu, ale również na piłce, czy specjalnym siedzisku wymuszającym odpowiednią postawę. Możemy przy nim również… stać. Zalecana przez ortopedów częsta zmiana pozycji nie stanowi żadnego problemu, a dopasowanie mebla (nawet do pozycji stojącej) zajmie dosłownie chwilkę.
Ale to nie wszystko. W przypadku pokoi dziecięcych, regulowany stelaż elektryczny do biurka umożliwia jego rośnięcie wraz z dzieckiem lub… dziećmi. To również idealne rozwiązanie, jeśli maluchy w różnym wieku dzielą pokój. W zależności od tego, które dziecko w danej chwili się uczy, blat można podnieść lub opuścić, tak by ułatwić zajęcie odpowiedniej pozycji. Bezpieczeństwo podczas regulacji zapewni zaś specjalny system, który zahamuje przesuwanie się blatu, gdy tylko napotka przeszkodę np. rączkę. Obniżać lub podwyższać blat możemy za pomocą prostego w obsłudze panelu sterowania – wystarczy przycisnąć odpowiedni przycisk i gotowe. Dokładna wysokość blatu wyświetli się na panelu.
Biurko do biura
Stelaż pod biurko Futuro sprawdzi się również w biurach – zwłaszcza tam, gdzie regularnie pracuje wiele osób zmieniających się w określonych godzinach lub dniach. Może on bowiem zapamiętać 4 pozycje, które najbardziej odpowiadają poszczególnym pracownikom.
– To bardzo przydatna i wygodna opcja w nowoczesnych biurach i salach konferencyjnych. Pracownik nie musi tracić czasu na regulację wysokości. Wystarczy, że wybierze odpowiedni numer i stelaż sam dostosuje miejsce pracy do jego preferencji oraz aktualnych potrzeb. – dodaje Damian Rybak.
Stelaż Futuro dostępny jest w trzech kolorach – białym, czarnym i srebrnym. Dzięki regulowanej szerokości (w zakresie 1075-1800 mm) można do niego zamocować blat o maksymalnych wymiarach 1000x2000 mm.
www.rejs.eu
www.e-rejs.eu
Komentarze (0)