PolishStyl
Co zrobić, kiedy trzeba przygotować powierzchnię o nieregularnych kształtach, czy też poddać ją dodatkowej obróbce polegającej na dokładnym wyszlifowaniu pod lakierowanie? W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem są elastyczne szczotki szlifujące płótnem ściernym, które dzięki swoim właściwościom są w stanie wyszlifować miejsca, w których tradycyjne materiały sobie nie radzą. Takie specjalistyczne rozwiązania oferuje firma PolishStyle.
Elastyczne szczotki szlifujące
Tradycyjne materiały ścierne nasypowe w postaci taśm bezkońcowych, rolek i krążków sprawdzają się przy dedykowanej obróbce powierzchni. Duża ich różnorodność oraz dostępność na rynku powoduje, iż są podstawowym narzędziem w procesie przygotowania i uszlachetniania powierzchni zarówno w małych stolarniach jak i w dużych przedsiębiorstwach.
Kiedy jednak trzeba przygotować powierzchnię o nieregularnych kształtach, czy też poddać ją dodatkowej obróbce polegającej na dokładnym wyszlifowaniu pod lakierowanie, najlepszym rozwiązaniem będą elastyczne szczotki szlifujące płótnem ściernym.
PolishStyl to wiedza i doświadczenie
Takie rozwiązania zapewnia PolishStyl, firma od ponad 10 lat produkująca szczotki ścierne. Nabyta przez lata wiedza i doświadczenie pozwala na ich coraz wszechstronniejsze zastosowanie. Dzięki swoim zaletom doceniane są jako narzędzie szlifujące w zakładach, gdzie produkcja jest jednostkowa czy też krótko seryjna, jak również w przedsiębiorstwach, w których obróbka wykonywana jest na liniach produkcyjnych w masowych ilościach.
Swoim klientom PolishStyl oferuje kompleksowe rozwiązania pod kątem wykorzystania technologii szlifowania szczotkami. W ofercie oprócz samych szczotek znajdują się również wszelkiego rodzaju głowice służące do ich zamontowania oraz narzędzia i obrabiarki, w których tego typu szczotki pracują.
W zależności od skali obróbki, rodzaju i kształtu detalu, technicy i technolodzy firmy PolishStyl zajmują się zastosowaniem optymalnych rozwiązań, często dedykowanych pod indywidualne potrzeby klienta.
Dużym popytem cieszą się ręczne szczotkarki pneumatyczne
Duża, dwuręczna szczotkarka doskonale radzi sobie ze szlifowaniem wąskich powierzchni bocznych i krawędzi elementów układanych w stosie oraz przy szlifowaniu elementów o dużych gabarytach (belki, ściany, trumny, drzwi).
Mała szczotkarka z kolei doceniana jest za swoją mobilność i możliwość zastosowania przy obróbce niedużych skomplikowanych profili. Szereg kombinacji głowic zastosowanych obecnie w szczotkarce jednoręcznej jeszcze bardziej uatrakcyjnił ją jako narzędzie ręczne. Do wyboru mamy głowice walcowe o różnych wymiarach, głowicę stożkową lub wersję z osłoną lub bez osłony.
Dla małych firm, gdzie produkcja oparta jest na pojedynczych maszynach stolarskich oraz elektronarzędziach, firma PolishStyl przygotowała szereg rozwiązań w postaci narzędzi jako dostawki z różnego rodzaju mocowaniami. Wykorzystując park maszynowy danej firmy przyczyniamy się do ograniczenia zakupu dodatkowego osprzętu, a ich nowe funkcje pozwalają na przyspieszenie procesu przygotowania powierzchni.
Polerki elektryczne
Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie polerek elektrycznych, jako narzędzi do szlifowania elementów (powierzchni) o nieregularnych kształtach jakimi są na przykład profilowane fronty meblowe.
Dzięki przystawkom w postaci głowicy talerzowej wraz z ułożonymi promieniście szczotkami otrzymujemy bardzo wydajny, a zarazem ekonomiczny zestaw, który kilkakrotnie przyspiesza proces szlifowania. System wymienny pozwala na szybką wymianę zużytych szczotek, lub przezbrojenie narzędzia w celu szlifowania lakieru podkładowego. Do wspomnianej polerki elektrycznej możemy również zamontować głowicę walcową o różnej szerokości roboczej, z dodatkowym uchwytem w postaci łożyskowanej rączki lub bez uchwytu.
Obecnie produkowane są również głowice do wykorzystania na elektronarzędziach typu satyniarka, wiertarka, jak również w maszynach stacjonarnych typu frezarka dolnowrzecionowa, szlifierka do krawędzi, czy też w typowych szczotkarkach jedno i wieloagregatowych.
Zaletą wszystkich takich narzędzi jest ich wszechstronność, która daje możliwość wyszlifowania profilu różnego kształtu i rodzaju. Szczotka ze względu na swoją budowę dopasowuje się do określonego kształtu dzięki czemu eliminuje stosowanie kilku różnych narzędzi profilowych, a poprzez zmianę granulacji materiału ściernego otrzymujemy narzędzie, którym możemy szlifować powierzchnię surową oraz lakierowaną.
W chwili obecnej większość głowic produkowana jest w wersji z wymiennymi wkładami szczotkowymi. Sam dobór szczotek odbywa się zazwyczaj przez technika na bazie informacji uzyskanych o danym kształcie, materiale, czy też o oczekiwanym efekcie, lub poprzez dokonanie wstępnych testów u klienta albo w zakładzie produkcyjnym PolishStyl.
Postarzanie drewna – jak to osiągnąć?
Strukturyzacja jest procesem technologicznym, którego celem jest nadanie drewnu postarzonego (rustykalnego) wyglądu poprzez wyeksponowanie naturalnego rysunku drewna. Tu również zastosowanie znajdą specjalistyczne głowice z oferty firmy PolishStyle.
Strukturyzacja drewna jest procesem kilkuetapowym, a ilość etapów jest uzależniona od efektu, jaki chcemy uzyskać oraz od rodzaju materiału, jaki poddajemy obróbce.
• Głowice z drutem stalowym
Przeznaczone są do wybierania drewna miękkiego w gatunkach iglastych oraz głębokiej strukturyzacji lub otwarcia naczyń w gatunkach liściastych. Głowice te występują w wersji z włosiem pojedynczym lub splecionym i wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie zachodzi reakcja z garbnikami obecnymi w niektórych gatunkach drewna.
• Głowice z drutem tyneksowym
Przeznaczone są do strukturyzacji miękkich gatunków drewna (sosna, świerk) lub do końcowego szlifowania gatunków twardych (dąb, jesion) po szczotce stalowej. Głowice te występują w wersji z włosiem o różnej ziarnistości, średnicy i długości.
Wszechstronność zastosowania tych narzędzi spowodowała iż obecnie głowice produkowane są z systemami zamocowania pasującymi do większości maszyn i elektronarzędzi dostępnych na rynku. Możliwość wykorzystania narzędzi typu polerka, satyniarka czy też specjalistycznych elektronarzędzi przeznaczonych do strukturyzacji powoduje, że proces postarzania drewna staje się popularny zarówno w zakładach produkcyjnych jak i warsztatach przydomowych.
Polerowanie powierzchni lakierowanych – proces który nie musi być wcale trudny
Firma PolishStyl od samego początku istnienia rozbudowuję ofertę produktów wspomagających tworzenie powierzchni mebli w systemie High Gloss. Nabyta wiedza i doświadczenie pozwoliła na wprowadzenie do sprzedaży optymalnych rozwiązań, które doceniają klienci na rynku krajowym oraz zagranicznym. System past polerskich PolishStyl charakteryzuje się szybkim i wysokiej jakości efektem pracy przy relatywnie niskich nakładach finansowych.
Na specjalną uwagę zasługują pasty Power Cut 141 oraz Final Finish 320 z grupy past High Performance, pasta PS61 dedykowana do polerek przemysłowych oraz produkt Marine Compound, który dzięki swoim właściwościom sprawdza się na produktach żelkotowych jak również lakierach meblowych. Wszystkie te produkty nie posiadają w swoim składzie materiałów wypełniających oraz silikonów.
Dodatkowo duży wybór narzędzi w postaci tarcz, gąbek, futer polerskich jak również różnego rodzaju dysków wsporczych, uchwytów oraz innych akcesorii polerskich pozwala na pełną obsługę klientów.
System rozbudowy sprzedażowej polegającej na współpracy z zaprzyjaźnionymi firmami handlowymi powoduje że opisane produkty trafiają do coraz szerszej grupy odbiorców.
PolishStyl przedstawicielem szwajcarskiej firmy Kundig
Dodatkowo firma PolishStyl jest powiązana z firmą Kundig Polska, która od 2016 roku jest jedynym autoryzowanym dystrybutorem szlifierek szerokotaśmowych oraz do wąskich płaszczyzn szwajcarskiej firmy Kundig.
Kundig dzięki 75-letniemu doświadczeniu oraz swojej innowacyjności jest w stanie zaproponować szlifierki w szerokiej gamie konfiguracji stworzonej optymalnie pod potrzeby danego klienta. Kundig oprócz produkcji dużych maszyn industrialnych do największych zakładów produkcyjnych oferuje również swoje maszyny małym i średnim zakładom stolarskim i produkcyjnym.
Te mniejsze zakłady z reguły decydują się na szlifierki 1- lud 2-agregatowe. Kundig Polska jest w stanie zaoferować maszyny w różnych szerokościach roboczych z których najpopularniejsze to 650 mm; 1 100 mm oraz najbardziej uniwersalna 1 350 mm.
Głównymi zaletami szlifierek Kundig są wysokiej jakości i precyzji agregaty szlifierskie oraz łatwość ich obsługi.
Oprócz standardowych agregatów jak: wały kalibrujące (gumowe lub stalowe), agregaty poprzeczne, agregaty Kombi (gumowy wał kalibrujący + stopa dociskowa), pneumatyczne powietrzne stopy dociskowe z precyzyjnym reduktorem docisku, stopy segmentowe (szerokość segmentów 22mm oraz 35mm), firma Kundig posiada opatentowane agregaty Oblique, które można wychylać pod kątem 10 stopni w celu rozmycia rys oraz śladów po oscylacji i idealnego wycięcia włókien drzewnych.
Wszystko to pozwala na osiągnięcie bardziej równomiernej i gładkiej powierzchni obrabianego elementu.
Więcej: polishstyl.com.pl
Komentarze (0)