ReklamaLinak baner A1 showroom
Obrzeża z forniru dębowego firmy Ostermann mają wiele odsłon

Dąb to dąb? Ależ skąd! Tutaj można zobaczyć wybór różnych obrzeży fornirowanych z drewna dębowego firmy Ostermann.

Europejski czy amerykański? Sękaty, wędzony, a może dziki? W firmie Ostermann stolarze znajdą liczne obrzeża fornirowane z drewna dębowego w różnych szerokościach i grubościach. Jakie są różnice? 

Dąb dębowi nie równy! - Widać to od razu, gdy położy się wszystkie obrzeża fornirowane z drewna dębowego firmy Ostermann obok siebie. Poszczególne warianty różnią się nie tylko kolorem czy usłojeniem, ale także strukturą powierzchni czy obecnością sęków. Do tego dochodzi szeroka gama obrzeży w różnych szerokościach i grubościach. Wybór produktów w grubościach 0,5, 1 i 2 mm oraz w standardowych szerokościach 24, 33 i 43 mm jest imponujący. Wszystkie obrzeża fornirowane z drewna dębowego firmy Ostermann mają szlifowaną powierzchnię gotową do malowania i dzięki temu mogą być wykończone olejem, bejcą lub lakierem zaraz po montażu. Dla tych, którzy chcą uzyskać specjalne akcenty, dostępne są obrzeża o wyglądzie drewna łupanego, wydrążonego przez szkodniki, ciętego lub przetartego (stonewashed). Dobrze wiedzieć: Wszystkie obrzeża fornirowane firmy Ostermann są wstępnie pokryte podkładem. Ułatwia to ich przyklejanie. Do specjalnych zastosowań poszczególne obrzeża są oczywiście dostępne również w wersji bez podkładu. Wszystkie obrzeża są dostarczane szybko i niezawodnie z magazynu. Więcej informacji na temat obrzeży fornirowanych z drewna dębowego można znaleźć pod hasłem „#Highlights09“ na stronie internetowej Ostermann www.ostermann.eu


Struktura warstw obrzeży fornirowanych firmy Ostermann o grubości 2 mm. Od góry do dołu: szlifowana górna warstwa forniru 0,5 mm, klej dyspersyjny PVAc, druga warstwa forniru 0,5 mm, klej dyspersyjny PVAc, trzecia warstwa forniru 0,5 mm, klej dyspersyjny PVAc, czwarta warstwa forniru 0,5 mm, od spodu: podkład

Europejski czy amerykański? 
Dwa różne kontynenty oznaczają dwa różne drzewa w przypadku dębu.  Materiał używany do produkcji forniru pochodzi z dębu europejskiego lub amerykańskiego, których drewno różni się nieznacznie kolorem: Drewno dębu amerykańskiego jest zwykle nieco ciemniejsze i bardziej czerwonawe. Podobnie jak w przypadku wszystkich powierzchni drewnianych, poszczególne obrzeża mogą zawsze wyglądać nieco inaczej w zależności od ich pochodzenia i obróbki. Ostatecznie to od wykonawcy zależy stworzenie idealnego odcienia koloru dla danego mebla. 

Różnorodność wzorów forniru i powierzchni 
Oprócz rodzaju drewna obrzeża różnią się także wzorem forniru. Na przykład sękaty fornir, taki jak Obrzeże fornirowane dąb sękaty europejski, jest zwykle używany do mebli w stylu rustykalnym. W przypadku fornirów bez sęków wybiera się klasyczne obrzeże fornirowane z drewna dębowego, takie jak dąb amerykański lub europejski. Szczególnie interesujący jest dziki dąb europejski o żywym usłojeniu. 

Obrzeża z drewna naturalnego o wyglądzie drewna wydrążonego przez szkodniki, łupanego i ciętego 
Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, to obrzeża z drewna naturalnego o wyglądzie drewna wydrążonego przez szkodniki, łupanego i ciętego są dla Ciebie. Wyraźnie teksturowane powierzchnie mają wiele do zaoferowania pod względem dotyku i, zgodnie z mottem „zaprojektowane przez naturę”, wnoszą jeszcze więcej naturalności do konstrukcji mebli. Obrzeża o wyglądzie drewna ciętego są dostępne w dwóch kolorach (dąb europejski i dąb wędzony ciemny). Wzrok przyciągają także lekko szarawy dąb przetarty (obszary srebrne), bardzo ciemny dąb wędzony Arabica lub obrzeża z drewna dębowego o przekroju czołowym lub poprzecznym (cross-grain). 

Grubości od 0,5 do 3 mm  
Ostermann oferuje większość obrzeży fornirowanych z drewna dębowego w kilku grubościach. Oznacza to, że wykonawcy mają duży wybór pod względem jakości i kosztów. W przypadku cienkiego forniru (0,5 mm) warstwa forniru jest pojedyncza. Obrzeża na spodniej stronie są pokryte włókniną i na życzenie mogą być pokryte klejem topliwym. Obrzeża 1 mm składają się z dwóch warstw forniru. W przypadku obrzeży 2 mm 4 warstwy forniru są klejone klejem dyspersyjnym PVAc, a w przypadku obrzeży 3 mm – 6 warstw. 

Wszystko z jednego źródła 
Każdy, kto zdecyduje się na obrzeże fornirowane z drewna dębowego firmy Ostermann, powinien podczas składania zamówienia rozważyć również inne materiały do produkcji mebli z forniru. Różnorodna oferta firmy Ostermann obejmuje materiały szlifierskie i kleje do forniru aż po technologię łączenia lub uchwyty i listwy uchwytowe. 
 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony