ReklamaLinak baner A1 showroom
Kup mleko, bułki i … meble

Teknika

Krok po wprowadzeniu przez markety spożywcze ubrań, produktów AGD, przyszedł czas na meble. Już nie tylko w Aldi, Lidlu, ale również w Biedronce pojawiają się ciekawe wzorniczo biurka, szafki, regały czy stoliki do samodzielnego montażu. To specyficzny produkt, który od producenta wymaga przede wszystkim szybkości działania, powtarzalności i jakości, którą doceni Kowalski podczas samodzielnego składania mebli. Kto produkuje dla Biedronki? Meblomaster z Węgrowa.

Każdego dnia fabrykę Meblomaster opuszcza 3500 gotowych do montażu mebli. Taki poziom produkcji udało się osiągnąć dzięki konsekwentnemu rozwojowi, którego autorem od ponad 20 lat są członkowie rodzin Gryglas i Kraszewskich. Ale nie tylko sposób zarządzania jest kluczem do sukcesu firmy. Także dobór partnerów biznesowych: dostawców niezawodnych technologii, takich jak Biesse czy odbiorców produktów, a jest nim Jeronimo Martins.

Meble dla Biedronki
Meblomaster zdecydował się na współpracę z Jeronimo Martins i to dla niej od kilku lat produkuje meble sprzedawane w najbardziej popularnej w Polsce sieci Biedronka, do której na koniec 2017 roku należało 2823 sklepów zajmujących łącznie powierzchnię 1,86 miliona metrów kwadratowych. Tylko w tym roku liczba ta ma się powiększyć o kolejne 70 sklepów. Działające w Polsce dyskonty tej portugalskiej grupy mogą się pochwalić obrotami na poziomie przekraczającym 11 miliardów euro. Kilka lat temu Jeronimo Martins zdecydował się na wprowadzenie obok oferty wyrobów spożywczych i przemysłowych również … mebli.

Czas produkcji i logistyka
Sprzedaż mebli w dyskontach spożywczych jest dość specyficzna. Nie są to bowiem wyodrębnione sale sprzedażowe z wystawą kilku serii meblowych, jak to jest w przypadku innych marketów typu Tesco czy Real. W przypadku sklepów Biedronka, w części sprzedaży produktów przemysłowych na krótko (na kilkanaście dni) pojawiają się wybrane wyroby meblowe, np. szafka łazienkowa, stolik, regał czy biurko. Towarzyszy im silna akcja promocyjna w gazetkach czy na plakatach w sklepach. Dla producenta, takiego jak Meblomaster oznacza to jedno: czas produkcji i wydajność oraz sprawna logistyka to klucz do realizacji tego typu zleceń. Partnerem w realizacji tych wymogów są oczywiście technologie, a tu istotną rolę pełnią sterowane numerycznie maszyny.

Automatyzacja
W parku technologicznym Meblomaster stoją charakterystyczne biało-zielone maszyny wyprodukowane we włoskich fabrykach Biesse. Należy do nich centrum obróbcze Rover B4, wiertarka przelotowa Techno FDT oraz wiertarka CNC Skipper 100.

- Łączy je nie tylko wysoka automatyzacja oraz realizacja zadań obróbczych zleconych i kontrolowanych przez komputer - mówi Tadeusz Jóżwik z firmy TEKNIKA, która dostarczyła maszyny do Meblomaster. Wymogiem inwestora, któremu sprostały maszyny Biesse, są przede wszystkim wydajność, szybkość realizacji zleceń i powtarzalna wysoka jakość cięcia, frezowania czy nawierceń.

Do produkcji mebli w Meblomaster wykorzystywana są przede wszystkim płyty wiórowe laminowane o grubości 18 i 25 mm. Ich rozkrój odbywa się na pilarkach panelowych, a następnie formatki trafiają do pięcioosiowego centrum obróbczego Rover B4. Stół maszyny ma wymiar 3.650 x 1.279 mm. Rozłożone na nim formatki obrabiane są przez 14 wrzecion pionowych i 4 wrzeciona poziome W przypadku Rovera B, Biesse oferuje szereg dodatkowych opcji, konfiguracji i systemów mocowania, takich jak na przykład poziome zespoły do ​​formowania lub różne systemy mocowania, np. Biesse ATS. 5-osiowa głowica robocza modelu B4, wyposażona w trzpień HSD o mocy 13 kW umożliwiający obrót o 360 ° na osi pionowej i poziomej. Dzięki temu obróbka nawet skomplikowanych kształtów realizowana jest precyzyjnie i zapewnia powtarzalną wysoką jakość.

Idealny otwór to łatwy montaż
Ponieważ meble sprzedawane w sieci Biedronka są przygotowane w paczkach do samodzielnego montażu, kluczowy jest proces nawiercania otworów. Muszą one być idealnej szerokości i głębokości, by klient był w stanie samodzielnie zmontować elementy i za każdym razem był zadowolony z końcowego efektu: żadnych szpar, krzywizn, niestabilnych szuflad w komodach. O to na etapie produkcji mebla dbają wydajne centra wiertarskie. Biesse Techno FDT to przelotowa maszyna sterowana numerycznie, dwubelkowa, z możliwością wiercenia poziomego i pionowego z góry i z dołu. W zależności od skomplikowania i ilości poszczególnych otworów, maszyna wykonuje od jednego do nawet pięciu taktów wiercących. Możliwości wykonania wierceń w sześciu płaszczyznach, za jednym przejściem, bez potrzeby przestawiania maszyny powodują znaczne oszczędności czasu produkcji, a tym samym znacznie poprawę wydajności.

Drugi, mniejszy model wiertarki przelotowej pracujący w linii Meblomaster to trzyosiowe centrum Skipper 100 pracujące z posuwem 90 m/min. Jest ono wyposażone w dwa zespoły operacyjne: górny i dolny, i pomimo kompaktowych rozmiarów umożliwia pracę osi w zakresie X-3000, Y-1000 oraz Z-60. Na uwagę zasługuje specjalny chwytak zębaty służący do stabilnego mocowania elementów podczas nawierceń, zapewniając ich wysoką precyzję.

Instruktaż montażu
W efekcie procesów produkcyjnych powstają komody, szafki, regały czy meble łazienkowe, konfekcjonowane w paczki do samodzielnego montażu. Jeronimo Martins, odbiorca wyrobów Meblomaster zadbał o to, by stworzyć dedykowaną stronę internetową www.meble.biedronka.pl, na której znajduje się pełna oferta zestawów meblowych, ale przede wszystkim filmy instruktażowe pokazujące krok po kroku samodzielny montaż mebla.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Kup mleko, bułki i … meble
Kup mleko, bułki i … meble
Kup mleko, bułki i … meble
Kup mleko, bułki i … meble
Kup mleko, bułki i … meble
Kup mleko, bułki i … meble

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  • ~ Izabela Fiedar 1 ponad rok temu Sama zaczęłam się dziwić w momencie gdy w Biedronce zaczęły się pojawiać meble w jakiejś większej ilości. No, ale właściwie można tam teraz kupić wszystko czy narzędzia, ubrania, książki czy cokolwiek innego (zależy co akurat jest na stanie). W sumie z mebli to widziałam przede wszystkim stoliki różnego typu, które trzeba przyznać, że dobrze się prezentują. Poza tym to na tyle drobne meble, że można je bez problemu przestawiać z miejsca na miejsce, co jest cenne jeśli posiada się taras. Poza tym z tego co tutaj przeczytałam: https://www.wydawajdobrze.com/... to Biedronka ma teraz nawet swój sklep online.
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony