Oras
Waste less to styl życia według którego staramy się nie marnować produktów, ograniczyć ich zużycie, produkować mniej odpadków. Dotyczy to również wody. Zamiast kupować plastikowe butelki lepiej postawić na urządzenia filtrujące kranówkę. Dlatego marka Oras w swoich produktach łączy wysoką jakość z funkcjonalnościami sprzyjającymi oszczędzaniu wody i energii.
Idea Waste Less oznacza dosłownie mniejsze marnowanie, które odnieść można np. do żywności, ubrań, opakowań, a także wody. To właśnie jej w przeciętnym gospodarstwie domowym zużywamy najwięcej. I choć zmiana samych nawyków widocznie wpłynie na stan liczników to zdecydowanie najlepsze efekty uzyskamy korzystając z zaawansowanych technologicznie baterii, które nie dość, że ułatwią samo oszczędzanie wody, to jeszcze w znacznym stopniu będą robić to za nas.
– Mowa o modelach elektronicznych uruchamianych bezdotykowo lub takich z eko-przyciskiem. W przypadku tych pierwszych woda wypływa w momencie umieszczenia dłoni w zasięgu działania niezwykle czułych sensorów ruchu. Bateria otwiera i zamyka przepływ wody automatycznie, co znacznie ułatwia codzienne korzystanie z niej i sprawia, że wody zużywamy mniej nawet o 50%, co udowodniły liczne testy przeprowadzane u rodzin z dziećmi. Woda płynie zatem jedynie wtedy kiedy jest nam faktycznie potrzebna - radzi Joanna Gręda, ekspert marki Oras, fińskiego producenta armatury sanitarnej.
Nie ma mowy również o tym, aby zapomnieć zakręcić kurka lub odkręcić strumień o największym natężeniu, kiedy nie jest on nam potrzebny. Z baterii elektronicznej bowiem wypływa woda o stałej sile strumienia i jedynie wtedy, kiedy jest niezbędna.
- Warto wspomnieć również o tym, że baterie elektroniczne mogą być zasilane bateryjkami, których żywotność osiąga nawet 3 lata. Oszczędzamy zatem nie tylko wodę, ale i energię. Innym rozwiązaniem zapewniającym oszczędność wody jest tzw. eko-przycisk, umieszczony u podstawy dźwigni baterii. Gdy konieczne jest zwiększenie siły strumienia, należy jednocześnie podnieść uchwyt i nacisnąć przycisk. Podobnie jest również z temperaturą wody. Gdy zajdzie potrzeba zwiększenia jej ciepłoty wystarczy podnieść uchwyt, obrócić go w lewo i jednocześnie nacisnąć przycisk – dodaje Joanna Gręda.
Zmiana naszych przyzwyczajeń wcale nie jest prosta i wymaga wiele zaangażowania. Warto jednak spróbować, by dojść do wniosku, że warto – dla dobra naszego i naszego otoczenia.
Komentarze (0)