Oszczędność i ład w aranżacji wnętrz przekłada się na analogiczny stan umysłu. Dlatego coraz bardziej staramy się uporządkować świat wokół, tak by pozostało w nim tylko to, co najistotniejsze. Cel? Łagodzenie stresu, napięcia, poprawa samopoczucia. To nieco nowe podejście do współczesnych wnętrz bazuje jednak na doświadczeniach przeszłości, która była mniej skomplikowana i mniej wymagająca. Tak specyficznie pojmowaną skromność eksplorują również nowe dekory z oferty Interprint.
Na czym bazuje zwrot ku historii w poszukiwaniu kluczowych wartości? Przede wszystkim na pewnym spowolnieniu oraz większym udziale zarówno relaksu, jak i kontemplacji. Można bowiem powiedzieć, że przeszłość była znacznie mniej wymagająca w odbiorze niż współczesność. Dlatego wizualna prostota, którą można uchwycić w domowych wnętrzach, stanowi odpowiedź na nadmiar bodźców i informacji ze świata zewnętrznego.
Tak rozumiana skromność może się opierać zarówno na niedoskonałości i śladach upływu czasu, jak i klasycznym umiarze, a więc geometrii złagodzonej naturalnymi wzorami czy subtelnymi kolorami. Tym też wyróżniają się dekory Interprint inspirowane długowiecznym dębem: stonowany, delikatny w wyrazie Reed czy pełen wizualnej głębi Durini.
Jeszcze inną propozycję stanowi dekor Canneto, który wzbogacono rytmicznymi żłobieniami. Szczególnie ciekawie łączy to w sobie przeszłość z teraźniejszością. Struktura 3D nałożona na szlachetny rysunek dębu jest z jednej strony nowoczesna i wyrazista, z drugiej – kojąca dla zmysłów, pozwalająca osiągnąć dobrostan psychiczny w duchu zen.
Komentarze (0)