GTV
W czasach kiedy praca zdalna staje się standardem w wielu firmach, warto pomyśleć o rozwiązaniach, które zapewnią nam komfort pracy w domowym biurze. Montując gniazdo wpuszczane w blat, sprawiamy, że przestrzeń robocza jest nie tylko dobrze uporządkowana, ale też może być w całości wykorzystana właśnie jako wygodne miejsce do kilkugodzinnej pracy.
W trosce o estetykę miejsca pracy
Współczesne gniazda blatowe są niezwykle estetyczne, nie zaburzają więc wystroju biura czy domowego gabinetu. Możemy wybierać spośród modeli w neutralnych kolorach: bieli lub czerni; doskonale prezentują się również te o barwie szczotkowanej stali. Dyskretne, łatwe w montażu i bardzo praktyczne – gniazda blatowe to niezbędne elementy nowoczesnej przestrzeni biurowej i domowej. Ponadto gniazda zasilające ukryte w blacie nie kurzą się, łatwo je też ukryć przed dziećmi.
Jak działają gniazda blatowe?
Gniazda blatowe montowane są bezpośrednio w blacie biurka lub stołu. Aby podpiąć do gniazda wybrany sprzęt, należy delikatnie nacisnąć wieczko i podnieść pokrywę. Po skończonej pracy wystarczy wsunąć listwę przedłużacza z powrotem w blat i zamknąć wieczko. Gniazdo wpuszczane w blat wymaga podłączenia do źródła zasilania za pomocą pojedynczego kabla, który biegnie pod biurkiem. Montaż urządzenia nie jest więc skomplikowany i można go przeprowadzić praktycznie w każdym pomieszczeniu. Gniazda choć standardowo są montowane w blatach, mają również możliwość montażu w innych powierzchniach np. w ścianie, zagłówku łóżka, czy w fotelu.
Gniazdo nablatowe – jaki rodzaj wybrać?
Decydując się na gniazdo wpuszczane w blat, mamy do wyboru modele różniące się nie tylko kształtem czy kolorem, ale także ilością i typami wejść. Dużą popularnością cieszą się okrągłe gniazda blatowe, w stylu Slide i Charger od GTV, które łatwo dostosować do już obecnych w biurkach otworów. Gniazda o tym kształcie mieszczą jednak zwykle mniej wejść niż gniazda prostokątne. Alternatywą mogą być przedłużacze wpuszczane z okrągłym wieczkiem, które wysuwa się do góry, uzyskując dostęp do nawet 3–4 gniazdek, tak jak w przypadku przedłużacza Comfort.
Z kolei gniazdo nablatowe prostokątne, takie jak Soft od GTV, sprawdzi się przede wszystkim na większych stołach, np. w salach konferencyjnych oraz wszędzie tam, gdzie z biurowego blatu korzysta więcej niż jedna osoba. Warto wiedzieć, że gniazda prostokątne są też z reguły płytsze od okrągłych, dlatego poleca się je do biurek, które pod blatem mają szuflady lub szafki.
Oprócz kształtu i wielkości gniazda, należy zwrócić uwagę na rodzaj gniazdek – zwykle do wyboru mamy gniazdka francuskie (z bolcem uziemiającym) lub schuko (bez bolca). Poza standardowymi wejściami 230V większość nowych modeli przedłużaczy biurkowych zawiera jedno lub dwa wejścia USB, a dodatkowo może być wyposażona w złącze HDMI. Istotna jest także wodoszczelność – w przypadku biur wystarczy stopień ochrony IP20; jednak gdybyśmy chcieli zamontować gniazdo wpuszczane w blat np. w kuchni czy łazience, należy wybrać model o IP54.
www.gtv.com.pl
Komentarze (1)