ReklamaLinak baner A1 showroom

Czym kierować się wybierając łóżko sypialniane dla rodziców?

Czym kierować się wybierając łóżko sypialniane dla rodziców?

Sypialniane łóżko to szczególne miejsce w każdym rodzinnym domu. Z jednej strony pełni funkcję wypoczynkową po całym intensywnym dniu pracy, z drugiej – jest przestrzenią dla zabawy rodziców z dziećmi. Czym więc kierować się, wybierając ten mebel dla dorosłych, którzy regularnie dzielą go ze swoimi pociechami?

Sypialnia rodziców to dla maluchów miejsce wyjątkowe. To właśnie tutaj odpoczywają w trakcie snu wraz z dorosłymi, ale też spędzają z nimi czas w bardziej kreatywny sposób. Wszystkie te czynności łączy jednak najważniejsze: ciepło i poczucie bezpieczeństwa, jakie dają wspólne chwile. Można je jednak jeszcze bardziej uprzyjemnić, zadbawszy uprzednio o odpowiednią funkcjonalność rodzicielskiego łóżka.

Jak spać razem, by się wyspać

Wśród wielu z osób panuje przekonanie, że spanie z kilkuletnimi dziećmi to coś niestosownego. Ba, sporo z nich uważa, że każdy członek rodziny ma własną sferę wypoczynku i relaksu w domu, w którą nikt nie powinien ingerować. Ale nic bardziej mylnego. W wielu kulturach, np.: w Japonii, Ameryce Południowej czy w Afryce, dzieci sypiają z rodzicami. I to jeszcze bardzo długo po okresie niemowlęcym, gdy bliskość z rodzicami w nocy – a szczególnie mamy – jest bardzo istotna w rozwoju dziecka. Potwierdzają to zresztą badania. Wynika z nich, że aż 68% dzieci w wieku do trzech lat śpi regularnie z dorosłymi, 38% w wieku 4-10 lat i ok. 10% 11-13-latków1. Widać więc, że małe dzieci uwielbiają spać z rodzicami w jednym łóżku, co jeszcze bardziej przemawia za naturalnością tego zachowania. Jak więc zapewnić młodszym i starszym użytkownikom tego mebla komfortowy wspólny wypoczynek?

– Poranne wędrówki najmłodszych do sypialni dorosłych to w wielu domach codzienny rytuał – mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy w firmie Janpol. – Dlatego warto zawczasu pomyśleć o tym, by zapewnić wygodę rodzicom i najmłodszym dzielącym z nimi całe łóżko. W związku z tym nasuwa się od razu kwestia doboru odpowiedniego materaca. I to takiego, na którym wyśpi się cała rodzina. Dobrym przykładem jest materac HARMONIA Fabryki Materaców JANPOL, który idealnie nadaje się do łóżek z wysoką burtą. Ale co najważniejsze, wykorzystana w nim pianka HR o grubości 18 cm zapewnia mu odpowiednią sztywność, która w połączeniu z lateksem gwarantuje dopasowanie się do kształtów ciała – podpowiada ekspert.

Sen to nie wszystko

Ale łóżko rodziców to nie tylko miejsce odpoczynku. Czasem o wiele wygodniej, zmęczonym całym dniem, jest dorosłym odrobić w nim lekcje z pociechą, porysować lub pograć w jego ulubioną grę planszową niż siedzieć wyprostowanym na krześle przy biurku lub w fotelu. W łóżku można się położyć na boku lub brzuchu, odciążając tym samym kręgosłup. Warto wtedy zwrócić uwagę na wygodę, bo każda z tych czynności wiąże się z koniecznością posiadania odpowiedniego podłoża. – A ono nie może być zbyt miękkie – mówi ekspert firmy Janpol. – Szczególnie gdy na materacu siedzą dwie lub więcej osób, ważna jest jego stabilność. Dobrym wyborem jest tutaj materac EREBU DREAM naszej firmy. Ma on w swoim wnętrzu kokosową płytę, która usztywnia konstrukcję. Dzięki temu jest on idealną bazą do spędzania wspólnie czasu. Gdy minie czas rozrywki i przyjdzie pora na sen, w łóżku rodziców można obejrzeć wieczorynkę. To idealny sposób na maluchy, które często buntują się przed kładzeniem ich spać. Dziecko może niezauważalnie „odpłynąć” podczas takiego seansu, co tylko ułatwia przeniesienie go do jego łóżka. Efekt: maluch śpi, rodzice zaś mają chwilę dla siebie. Czytanie dziecku jego ulubionej bajki w miejscu, gdzie może się ono wsłuchać w głos rodzica i jednocześnie się do niego przytulić, pogłębia więzi rodzinne. Co ważne: ma to ogromny i pozytywny wpływ na jego rozwój psychoemocjonalny. Tutaj też nie bez znaczenia jest wygoda materaca, na którym wtedy siedzimy. – Spędzając dłuższy czas w łóżku w pozycji siedzącej, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na elastyczność materaca – podkreśla ekspert firmy Janpol. – Materac EREBU DREAM ma dodatkowo sprężyny kieszeniowe, która niweluje tzw. efekt falowania. A pianka termoelastyczna dopasowuje się do kształtów ciała pod wpływem nacisku i temperatury. Tym samym świetnie sprawdzi się on podczas czytania dziecku w łóżku.

Łóżko rodziców to miejsce idealne na spędzanie w nim czasu wspólnego z dziećmi. Niezależnie od tego, czy w się w nim śpi razem z pociechami, czy spędza z nimi bardziej aktywnie czas, należy zwrócić uwagę na podstawę – czyli materac. Bo to on zapewnia wygodę podczas wszystkich tych aktywności.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Czym kierować się wybierając łóżko sypialniane dla rodziców?
Czym kierować się wybierając łóżko sypialniane dla rodziców?
Czym kierować się wybierając łóżko sypialniane dla rodziców?
Czym kierować się wybierając łóżko sypialniane dla rodziców?

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony