Cosentino
Producent materiałów Dekton, Silestone i Sensa umiejętnie wdraża strategie minimalizujące negatywny wpływ produkcji na środowisko. Działania ekologiczne proekologiczne stanowią jeden z najważniejszych filarów polityki Cosentino. W obliczu aktualnych zmian na świecie to kierunek nieunikniony.
Marka Cosentino prowadzi gospodarkę wodną polegająca na zamkniętym obiegu, recykling odpadów w celu ponownego wykorzystania przy produkcji nowych materiałów, a także zużycie energii elektrycznej pozyskiwanej w 100% z certyfikowanych odnawialnych źródeł.
W 2018 r. hiszpańska firma zwiększyła wykorzystanie surowców wtórnych aż o 68% w porównaniu z rokiem poprzednim. Dodatkowo Cosentino uruchomiło własny zakład przetwarzania odpadów. To umożliwiło wdrożenie wydajniejszego systemu zarządzania, ukierunkowanego na odzyskiwanie wszystkich odpadów wytwarzanych w procesie produkcyjnym.
Udział w COP 25
Producent wielkoformatowych powierzchni dla świata architektury działa w kilkudziesięciu krajach na świecie, dokonując znacznych inwestycji związanych ze środowiskiem. Bierze również aktywny udział w projektach mających na celu wdrożenie najlepszych technologii ekologicznych.
Można się było o tym przekonać podczas paneli dyskusyjnych: „Zrównoważony przemysł”, „Andaluzja zaangażowana w planetę”, a także „Zrównoważony rozwój w branży hotelarskiej”. Pierwsze dwa odbyły się w centrum wystawowym IFEMA w Madrycie, w ramach Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, COP25. Trzeci panel miał miejsce w Cosentino City Madrid, będącym częścią przestrzeni partycypacyjnej „Castellana Green Axis” oraz programu COP25.
Wyrafinowana nowoczesność podczas CASACOR
Cosentino było także w centrum uwagi podczas CASACOR São Paulo, jednej z największych wystaw architektury, krajobrazu i designu Ameryki Południowej.
Architekt Marilia Pellegrini stworzyła przestrzeń obracającą się wokół koncepcji zrównoważonego rozwoju i recyklingu. Powierzchnia ultrakompaktowa Dekton i konglomerat Silestone zostały wykorzystane w projekcie, którego celem była zmiana kontenerów o metalowej konstrukcji w odpowiednią przestrzeń mieszkalną. Na pokrycie fasady, dachu kontenera i podłóg wewnętrznych projektantka wybrała ultrakompaktową powierzchnię Dekton Zenith w kolorze śnieżnobiałej bieli, która jeszcze bardziej podkreśla kompozycję elementów domu. Ponadto na elewacji wykorzystano również Dekton Ariane.
- Potrzebowałam materiału, który byłby szybki i łatwy w instalacji, prosty w utrzymaniu i zachowaniu czystości, nawet w miejscu narażonym na złą pogodę i znajdującym się w obszarze z wieloma drzewami. Nigdy nie uzyskałbym tego efektu wykorzystując inne materiały. Mam idealną i skalibrowaną powierzchnię, bardzo łatwą w czyszczeniu. Od początku do końca wydarzenia minęło 60 dni, tysiące ludzi stąpało po Dekton Zenith, a powierzchnia pozostała doskonała - mówi Marília Pellegrini.
Więcej na: https://www.cosentino.com/pl-pl/
Komentarze (0)