Cosentino
Cosentino – marka z Hiszpanii, oferująca innowacyjne powierzchnie Dekton, Silestone i Sensa, aktywnie wspiera architektów w poszerzaniu fachowej, praktycznej wiedzy oraz kompetencji, promując przy okazji nowoczesne materiały i technologie.
Hiszpańska firma jest partnerem konkursu Wnętrze Roku SAW. Tym samym zaprasza architektów wnętrz mieszkalnych i komercyjnych do udziału w pierwszej edycji tego projektu.
- Bardzo chętnie angażujemy się w tego rodzaju inicjatywy. W Polsce obserwujemy bardzo kreatywne podejście do projektowania przestrzeni i trudno mi sobie wyobrazić, że mogłoby nas zabraknąć przy tak prestiżowym przedsięwzięciu i szczytnym celu jakim jest konkurs Wnętrze Roku SAW. Projekty architektoniczne to temat pełen emocji i okazja do poznania najlepszych kreacji. Z nieukrywaną radością wspieramy polskich architektów w rozwijaniu ich życiowej pasji – mówi o współpracy z SAW Miguel Sierra, Dyrektor Generalny Cosentino Polska.
Cosentino w oczach architektów
- Dotychczas jedyną okazją do zweryfikowania umiejętności polskich pracowni były konkursy organizowane przez producentów, polegające na użyciu w projekcie produktów wchodzących w skład ich oferty. Brakowało bezstronnej inicjatywy, odpowiednika konkursów organizowanych między innymi w Wielkiej Brytanii. Odpowiedzią na tę lukę jest konkurs Wnętrze Roku, gdzie w jury zasiadają nie tylko przedstawiciele branży, ale również środowiska artystycznego, niezwiązanego z wnętrzami. Podczas tej edycji jest to fotograf Szymon Brodziak. Partnerzy, którzy są fundatorami nagród, nie mają wpływu na werdykt jurorów. Aby wziąć pod uwagę zróżnicowane spojrzenia na projektowanie, przyznamy nie jedną, a więcej nagród w dwóch kategoriach: wnętrza publiczne i prywatne. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału – mówi o inicjatywie Paweł Sokół, Prezes Zarządu SAW i właściciel pracowni architektonicznej EXIT DESIGN - Materiały Cosentino cenię przede wszystkim z uwagi na ich dostępność, neutralność oraz wysoką jakość. To doskonała alternatywa dla gresu czy marmuru - spieki i konglomeraty mają więcej zastosowań, są też bardziej dostępne, a przy okazji - dobrze się prezentują. Niejednokrotnie trudno jest je odróżnić od kamienia naturalnego. Są też wygodne w obróbce i trwałe, dlatego nie sprawiają problemu wykonawcom.
- Oferta Cosentino jest zróżnicowana, dzięki czemu można z łatwością wybrać materiał odpowiedni do danego projektu - niezależnie od tego, czy będzie to blat, podłoga czy ściana. Zaletą są też wymiary płyt - ich duże formaty. To produkt bardzo przemyślany - od designu, który jest zgodny z najnowszymi trendami i bardzo atrakcyjny wizualnie, aż po technologię, zapewnienie odpowiedniej antypoślizgowości i ścieralności – opowiada o współpracy z marką architekt Jacek Tryc, komisarz konkursu Wnętrze Roku 2019 - Idea konkursu pokrywa się z tą, która jest bliska naszemu stowarzyszeniu - chcemy promować zawód architekta, wesprzeć tych, którzy posiadają stosowne wykształcenie. Naszym celem jest pokazanie różnic między projektami profesjonalnymi, a tymi tworzonymi przez dekoratorów czy stylistów.
Jak dodaje architekt, Wnętrze Roku to inicjatywa gwarantująca obiektywny wybór laureatów.
- Na pierwszym miejscu stawiamy po prostu dobre projekty - wybór zwycięzcy nie będzie podyktowany użyciem konkretnych produktów czy materiałów – wskazuje.
Zasady konkursu
Uczestnikami konkursu mogą być architekci, architekci wnętrz, projektanci (każda osoba, która zawodowo zajmuje się architekturą, architekturą wnętrz i posiada kierunkowe wykształcenie wyższe). Projekty mogą zgłaszać uczestnicy indywidualni oraz uczestnicy grupowi (nie więcej niż trzy prace). Uczestnicy konkursu mogą przedstawić w wyłącznie swoje prace, do których przysługują im pełne prawa autorskie. W przypadku, gdy autorów jest kilku, wszyscy autorzy muszą być wymienieni w zgłoszeniu. Projekty będą zgłaszane i oceniane w dwóch kategoriach: wnętrze prywatne, wnętrze publiczne.
- Będziemy nagradzać najlepsze przykłady i najmądrzejsze projekty, które ukazują się na rynku. Te, które spełniają wysokie standardy, nie tylko zawodowe, ale również innowacyjne. Nie jest sztuką stworzyć coś, co mieści się w ramach głównego nurtu, ale sztuką jest przygotować projekt, który „myśli” w sposób nieszablonowy- zaznacza Robert Majkut, przewodniczący jury i założyciel Robert Majkut Design.
Projekty można zgłaszać do początku września 2019.
Partnerstwo w konkursie Wnętrze Roku SAW to kolejny dowód zaangażowania Cosentino, lidera w produkcji innowacyjnych materiałów dla świata projektowego, w promocję wyróżniających się architektów. Do ich międzynarodowego konkursu Cosentino Design Challenge, zainicjowanego kilkanaście lat temu, co roku zgłaszają się studenci architektury z całego świata!
Więcej na: http://saw.org.pl/konkurs/
Komentarze (0)