Cersanit
Urządzając łazienkę szukamy równowagi pomiędzy naturalnym pięknem a wytrzymałością. Wzór drewna, zapisany wiernie na podłodze to sposób na efektowne wnętrza bez kompromisów. Kolor drewnianych desek i rysunek słojów ocieplają aranżację i z naturalną klasą wpasowują się do każdego stylu.
Drewno w łazience to marzenie wielu, niewiele osób ma jednak odwagę i możliwości, by wprowadzić je do łazienkowej przestrzeni. Dlatego wyposażenie wzorowane na drewnie to rozwiązanie idealne - praktyczne, bo pozwala zapomnieć o ograniczeniach naturalnego, wrażliwego materiału, a jednocześnie – wykorzystać jego cały stylistyczny potencjał. Płytki ceramiczne, meble czy akcesoria imitujące drewno swoje wzory i kolory czerpią z natury. Płytki są także wytrzymałe, odporne na wodę i wilgoć. Przetrwają bez uszczerbku całe lata.
Skandynawia na podłodze
Niezwykle urzekający przepis na wykorzystanie drewna we wnętrzach mają Skandynawowie - chłodne kolory, przestrzenie pozbawione zbędnych dekoracji, stawiające na prostotę wyposażenie. Powinny się w nich pojawić naturalne lub wzorowane na naturalnych materiały - wzór drewna jest tu niemal obowiązkowym składnikiem. Może być obecny w postaci dodatków, ale głównym, wybijającym się na pierwszy plan elementem powinna być drewniana podłoga. Świetnie sprawdzą się inspirowane bielonym drewnem płytki gresowe Finwood White – o zimnym odcieniu lub te z cieplejszym wykończeniem - Chesterwood Cream. Dla miłośników starej, spękanej podłogi idealne będą płytki Sandwood White, na których doskonale odwzorowano sęki i naturalne rysy drewna. W koncepcie I Love Wood marki Cersanit płytki gresowe w wyjątkowy sposób odwzorowują strukturę i rysunek drewna. W skandynawskim wnętrzu nie może ich zabraknąć!
Klasyczny vintage
Miłośnicy ciemnego drewna również odnajdą inspirowane nim materiały. Wzór ten o nasyconej, ciepłej kolorystyce, dobrze sprawdzi się na podłodze w pełnych niedbałej elegancji łazienkach, inspirowanych brytyjską klasyką. Taki właśnie klimat łatwo stworzymy przy użyciu płytek Royalwood w odcieniu brown, z konceptu I Love Wood. Płytki te układane w znaną z parkietów „jodełkę” to ukłon w stronę dawnych epok. Można nieco przełamać styl, żeby nie stał się zbyt dosłowny - w zestawieniu z ciemną, klasyczną podłogą świetnie wyglądać będą białe płytki ścienne imitujące tradycyjne kafle o lekko frezowanych brzegach. Równowagę osiągniemy również dodając stylizowane dekoracje i meble z przecieranego drewna. Uzyskamy wtedy przytulny klimat vintage.
Minimalistyczny industrial
A może drewno w wydaniu „total look”? Jeśli decydujemy się na jego wzór zarówno na ścianach, jak i podłogach, dobrze żeby miało ten sam kolor i wykończenie. Warto postawić wtedy na płytki gresowe – te same możemy ułożyć w całym pomieszczeniu. Wtedy jednak musimy zdecydować się na neutralne dodatki – kolejny wzór drewna mógłby wprowadzić chaos. Ciemna, ale chłodna kolorystyka idealnie sprawdzi się w łazienkach inspirowanych industrialnym stylem. Płytki Finwood z konceptu I Love Wood w kolorze brązu przechodzącego w szarość stworzą doskonałe zestawienie z betonem architektonicznym i industrialnymi elementami, takimi jak meble z metalowych rurek czy nowoczesny wieszak na ręczniki.
Dawka wielkomiejskiego szyku
W łazienkach wzór drewna można wykorzystać na wiele sposobów, znacznie przekraczających granice podłogi: od niewielkich dekoracyjnych insertów, przez wykończenie półek i wnęk, aż po meble.
Łazienkowe szafki w kolorze drewna wyglądają jak przeniesione z salonu, co może być sposobem na transformację łazienki w nowoczesny pokój kąpielowy. Jeśli kochamy jednocześnie współczesny design i urodę naturalnych materiałów, warto postawić na proste formy i modne odcienie. Dla wielbicieli wielkomiejskiego szyku idealne będą meble z kolekcji City, wykończone okleiną w kolorze szarego dębu o delikatnej fakturze naturalnego drewna. Staną się doskonałym uzupełnieniem nowoczesnej, minimalistycznej, opartej na najwyższej jakości materiałach, łazienki.
Miłość do natury, związek na lata
Z czym łączyć wzór drewna w łazience? Pięknie będzie on wyglądał w zestawieniu z bielą ceramiki i płytek - kolor ten wydobędzie bowiem wszystkie niuanse jego rysunku. Połączony w aranżacji z szarą barwą betonu nada wnętrzu industrialny charakter. Kolory należy dawkować ostrożnie, choć niektóre odcienie drewna mogą dobrze wypaść np. w połączeniu z błękitem i zielenią, polubią się też z ceramiczną mozaiką.
Wzór drewna jest uniwersalnym rozwiązaniem do wnętrz, ma ponadczasowy charakter i dopasuje się do wszelkich trendów. Jest nawiązaniem do natury, elementem przyrody we wnętrzu. Łatwo się w nim zakochać; z gwarancją związku na długie lata.
Komentarze (0)